Jak stworzyć klimat plaży w łazience: Odczuj letnią atmosferę przez cały rok

Artykuł:

W dzisiejszych czasach, gdy pracujemy wiele godzin na dobę, a wieczorem chcemy się zrelaksować i odpocząć, domowe spa staje się coraz bardziej popularne. Jednym z najważniejszych pomieszczeń, w którym relaks jest możliwy, jest łazienka. Wprowadzenie klimatu plaży do łazienki to świetny sposób, aby poczuć letnią atmosferę także poza sezonem urlopowym.

I. Inspiracje

 1. Wybór stylu
  Styl plażowy, przyciąga do siebie turkusową wodę, jasne piaski oraz delikatne drewniane meble. W prosty sposób możemy przenieść te elementy do swojej łazienki. Wybierz styl, który najbardziej Ci odpowiada i zacznijmy od inspiracji.

 2. Kolory
  Korzystne kolory, kiedy myślimy o łazience w stylu plażowym to białe, beżowe i niebieskie odcienie. Wprowadzenie tych kolorów do łazienki wprowadzi nas w klimat wakacji i pozwoli nam się zrelaksować.

II. Praktyczna realizacja

 1. Podłoga
  Szukając podłogi, która idealnie odnosiłaby się do klimatu plaży, warto poszukać płytek przypominających wyglądem piasek. Z pewnością wprowadzą one przyjemny klimat do Twojej łazienki.

 2. Ściany
  Podobnie jak podłoga, również ściany muszą odzwierciedlać klimat plaży. Bez problemu możemy na niej zastosować białe i niebieskie płytki, które doskonale nadają się do tej stylistyki.

 3. Meble
  W łazience w stylu plażowym doskonale sprawdzą się drewniane meble oraz meble w jasnych kolorach. Przykładowo drewniana szafka na kosmetyki doskonale wprowadzi nas w klimat wakacji.

 4. Dodatki
  Warto postawić na dodatki, które doskonale nadają się do stylu plażowym – muszle, koraliki i plażowe obrazy. Wszystko, co przypomina morze i piasek, jest dozwolone.

III. Akcesoria

 1. Lustra
  Lustra to obowiązkowy element każdej łazienki. W przypadku stylu plażowego, warto wybrać lustra w morskiej ramie, które idealnie wpasują się w klimat.

 2. Ręczniki
  Ręczniki w kolorach białym lub niebieskim wprowadzą do łazienki wakacyjny klimat, a dodatkowo są niezbędne w naszej łazience.

 3. Świece
  Podczas relaksu w łazience nie może zabraknąć przyjemnego zapachu. Stawiając na świeczki zapachowe o zapachu morza, wprowadzimy przyjemny klimat do naszej łazienki.

IV. Podsumowanie

Styl plażowy w łazience to nie tylko przyjemniejszy relaks, ale również przyjemny klimat na co dzień. Wystarczy poświęcić nieco czasu na aranżację łazienki i zacząć cieszyć się wakacyjnym klimatem przez cały rok.