10 łatwych projektów DIY z wykorzystaniem skrzyń

Nie ma to jak stara drewniana skrzynia, którą można wykorzystać do wielu różnych celów. Można je wykorzystać do przechowywania przedmiotów, dekorowania domu, tworzenia wyposażenia domu, budowania mebli, a nawet tworzenia pięknej sztuki.

Zanim jednak zaczniesz korzystać ze skrzyń, ważne jest, abyś wiedział, jaki typ skrzyni posiadasz. Istnieje wiele rodzajów skrzyń, takich jak okrągłe, kwadratowe i owalne. Jednak te trzy rodzaje skrzyń są najbardziej rozpowszechnione.

Aby w pełni wykorzystać skrzynki, należy wybrać ich odpowiedni rozmiar do danego projektu. Wielkość skrzynek można określić na dwa sposoby. Pierwszy z nich polega na zmierzeniu długości i szerokości skrzynek. Drugi sposób to użycie taśmy mierniczej.

Pomiar nr 1:

Rozmiar skrzynki można określić, mierząc jej długość i szerokość. W tym celu należy wziąć taśmę mierniczą i zmierzyć odległość między dwoma końcami skrzyni. Gdy uzyskasz odległość, podziel ją przez dwa, aby otrzymać długość. Teraz to samo zrób z szerokością skrzyni.

Pomiar nr 2:

Innym sposobem na określenie rozmiaru skrzyni jest użycie taśmy mierniczej. Weź taśmę mierniczą i zmierz długość oraz szerokość skrzyni. W ten sposób uzyskasz dokładny wymiar skrzyni.

Teraz, gdy znasz już wymiary swojej skrzyni, możesz przystąpić do realizacji projektu.

Sztuka w skrzyni

To bardzo ciekawy i kreatywny pomysł na wykorzystanie starych skrzyń. Potrzebne będą farby, pędzle, klej i drewno.

Najpierw trzeba wyciąć dno skrzyni. Można do tego celu użyć piły, młotka lub czegokolwiek innego.

Teraz trzeba pomalować skrzynię. Upewnij się, że kolor farby jest jasny. Możesz użyć koloru, który najbardziej Ci się podoba. Można też użyć kombinacji kolorów.

Po pomalowaniu skrzyni pozostaw ją do wyschnięcia. Gdy farba wyschnie, możesz zacząć dekorować skrzynię. Możesz użyć dowolnego wzoru, który Ci się podoba. Możesz użyć szablonu, naklejki lub czegokolwiek innego.

Następnym krokiem jest nałożenie kleju na spód skrzynki. Teraz możesz dodać do niej, co tylko zechcesz. Możesz umieścić zdjęcie, cytat, rysunek lub cokolwiek innego, co Ci się podoba.

Po zakończeniu dekorowania należy pozostawić skrzynię do całkowitego wyschnięcia.

Meble ze skrzyni

Jeśli masz stare i nieużywane skrzynki, możesz je wykorzystać do zrobienia mebli. Potrzebne będą: klej, nożyczki, młotek i śrubki.

Najpierw musisz zrobić nogi do stołu. Możesz użyć dowolnego drewna, które masz. Nogi powinny mieć długość równą szerokości skrzyni.

Następnie należy przygotować stół. Jako podstawy można użyć skrzynki. Może być prostokątny lub okrągły.

Po wykonaniu nóg i stołu należy przymocować je do skrzyni.

Następnym krokiem jest posmarowanie klejem skrzyni i nóg. Teraz należy wywiercić w skrzyni kilka otworów.

Otwory można zrobić tak małe lub duże, jak się chce. Gdy klej wyschnie, można wkręcić śruby.