8 projektów DIY, które dodadzą koloru Twojej kuchni

Czy kiedykolwiek myślałeś o zmianie wyglądu swojej kuchni? Jeśli nie, to pierwszą rzeczą, która uderza w twoim umyśle jest to, że będziesz musiał zrobić ogromną ilość pieniędzy, aby to zrobić. Powodem tego jest to, że kuchnia jest jednym z największych przestrzeni w domu i jest to miejsce, gdzie gotować i jeść jedzenie.

Jeśli masz małą kuchnię, to można zrobić dobry użytek z niego przez dodanie niektórych kolorów do niego. Jeśli jednak planujesz dokonać ogromnej zmiany, to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wyczyszczenie kuchni prawidłowo.

Po zakończeniu czyszczenia i uczynienia go nieskazitelnym, następnym krokiem jest dodanie jakiegoś koloru do niego. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby to zrobić, to można zrobić kilka projektów DIY, które pomogą Ci zmienić wygląd swojej kuchni.

Oto 10 najlepszych projektów DIY, które można zrobić, aby dodać trochę koloru do swojej kuchni.

1. Naklejki ścienne

Jest to jeden z najprostszych projektów DIY, które można zrobić w swojej kuchni. Będziesz wymagać kawałek papieru, pistolet klejowy, szablon i trochę farby. Wystarczy narysować obraz, który chcesz mieć na ścianie. Gdy skończysz z rysunkiem, wklej go na ścianę i poczekaj aż wyschnie. Gdy jest już całkowicie suchy, możesz zacząć malować.

2. Mata kuchenna (Kitchen Mat)

Jest to mały projekt, który może dodać dużo koloru do Twojej kuchni. Wszystko czego potrzebujesz to mata, długopis i trochę papieru. Możesz narysować dowolny wzór lub projekt, który chcesz na macie. Po narysowaniu, możesz wyciąć wzór za pomocą noża i będziesz mógł go używać w swojej kuchni.

3. Zasłona prysznicowa

Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, aby kupić nową zasłonę prysznicową, to można zrobić jeden przy użyciu niektórych materiałów, które masz w domu. Będziesz potrzebował plastikowego arkusza, maszyny do szycia i trochę nici. Po pierwsze, trzeba będzie wyciąć arkusz do określonego rozmiaru i kształtu. Będziesz musiał uszyć arkusz w taki sposób, że obejmuje prysznic. Po zakończeniu szycia, trzeba będzie dodać kilka dekoracji.

4. Wood Trim

Drewniane wykończenie jest jednym z najbardziej popularnych i łatwych projektów DIY, które można zrobić w kuchni. Będziesz potrzebował pędzla do malowania, kilku listew drewnianych i trochę papieru ściernego. Po pierwsze, trzeba będzie zastosować farbę do pasków drewna i niech wyschnie. Będziesz musiał szlifować go za pomocą papieru ściernego, tak że wygląda gładko.

5. Wieszak ścienny

Wieszak ścienny jest jednym z najprostszych projektów DIY, które można zrobić w kuchni. Będziesz potrzebował żelazko, trochę tkaniny i ciąg. Po pierwsze, trzeba będzie prasować tkaninę tak, że staje się trochę zmarszczony. Następnie trzeba będzie związać tkaninę wokół sznurka i jesteś gotowy, aby powiesić go w dowolnym miejscu.