Inspirujące projekty łazienek w stylu skandynawskim

Łazienka to jeden z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Nie tylko służy do codziennych czynności higienicznych, ale także jest miejscem relaksu po ciężkim dniu. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na urządzenie łazienki w stylu skandynawskim – prostota, funkcjonalność, a przy tym elegancja to cechy charakterystyczne tego stylu. W tym artykule przedstawimy kilka inspirujących projektów łazienek w stylu skandynawskim, które z pewnością zachwycą każdego miłośnika minimalistycznego designu.

  1. Biel i drewno to podstawowe elementy stylu skandynawskiego

Łazienka w stylu skandynawskim powinna być przede wszystkim jasna i minimalistyczna. Właśnie biel jest jednym z podstawowych kolorów, które występują w projektach łazienek w tym stylu. Dość często komponowany jest ze stylowym, ciemnym drewnem. Drewno sprawia, że wnętrze staje się cieplejsze, a jednocześnie dodaje mu elegancji. Na rynku dostępne są kafle o drewnopodobnej strukturze, które idealnie nadają się do łazienek w stylu skandynawskim.

  1. Minimalizm i funkcjonalność – to prostota w najlepszym wydaniu

Prostota to jeden z najważniejszych elementów stylu skandynawskiego. Pamiętajmy, żeby nie przesadzać z dodatkami i kolorem. Wszystko powinno być proste, funkcjonalne i przejrzyste. W przypadku łazienek to kwestia szczególnie ważna – nie przesadzajmy z ozdobami, gąbkami czy suszarkami. Z kolei, jeśli chcemy urozmaicić naszą łazienkę i dodać jej trochę koloru, to warto postawić na zielone rośliny w donicach, które stworzą ciepłą atmosferę i harmonijny klimat.

  1. Przemysłowy styl w łazience

Powraca też ostatnio moda na styl przemysłowy, na który warto położyć uwagę. Czarno-białe kafle oraz ściany pomalowane na szaro to właśnie ten klimat. Ceglane ściany w połączeniu z betonowymi elementami to już styl przemysłowy w najlepszym wydaniu. Jednak nie przesadzajmy z kolorem, aby nie zdominować całej łazienki. Czysta biel to konieczność, aby cały klimat nie przeszedł własnych granic. Warto także pomyśleć o metalowych elementach wykończeniowych, które wprowadzą trochę elegancji do łazienki.

  1. Duże lustro jako główny element wnętrza

Duże, stylowe lustra, to kolejny element, który doskonale wpisuje się w styl skandynawski. Lustra o formie prostokąta, koła czy kwadratu to wspaniała ozdoba i funkcjonalny element, który sprawi, że nasza łazienka stanie się jeszcze większa i bardziej przestronna. Lustra o grubych ramach wykonanych z ciemnego drewna czy metalu idealnie pasują do stylu skandynawskiego, a przez to, że refleksja rozświetla łazienkę i niesie w sobie pozytywną energię.

  1. Wygodny prysznic z drzwiami przesuwnymi

Jeśli mamy niewielką łazienkę, to najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie prysznica. Kabinę prysznicową możemy z powodzeniem zastąpić np. samymi drzwiami przesuwnymi. W taki sposób oszczędzimy miejsce i uda nam się sprawić, ze dodatkowo łazienka będzie wyglądała jeszcze bardziej przestronnie. Jeśli chcemy dodać doprawienia naszej designerskiej łazience szału, to zawsze możemy pomyśleć o ciemnym witrażu, który urozmaici minimalistyczne, ale eleganckie aranżacje łazienki. To dobra propozycja dla osób, które są miłośnikami szkła i przestrzeni.

Podsumowując, nastawienie na eleganckie i funkcjonalne aranżacje, bez przesadnej ilości ozdób i kolorów, to klucz do osiągnięcia skandynawskiego charakteru naszej łazienki. Biel, drewno i prostota to podstawa stylu skandynawskiego. Jednak nie bójmy się eksperymentować i dodawać nowych elementów, takich jak zielone rośliny, refleksyjne lustra czy stylowe witraże. Każda łazienka w stylu skandynawskim to projekty indywidualne, pasujące do osobistych wymagań i upodobań.