Najlepsze rozwiązania do przechowywania kosmetyków: Porządek w łazience

W dzisiejszych czasach dbanie o swój wygląd stało się nieodłącznym elementem codziennego życia. Polki wydają rocznie setki złotych na kosmetyki, a ich ilość w łazience z czasem potrafi przyprawić o ból głowy. Najważniejszym zadaniem staje się wtedy odpowiednie przechowywanie tych produktów. Dzięki temu nie tylko zyskujemy porządek w łazience, ale również przedłużamy żywotność naszych kosmetyków. Poniżej przedstawiamy najlepsze rozwiązania do przechowywania kosmetyków.

I. Reguła numer 1: Ogarnij swoje kosmetyki!

Przede wszystkim warto zacząć odprawianie porządków w łazience. Wszystkie kosmetyki, które są przeterminowane, powinny zostać wyrzucone. Tych, które są nadal w dobrej kondycji, możemy przesortować ze względu na ich przeznaczenie i sposób aplikowania. Takie działanie pozwoli nam na uniknięcie sytuacji, że co miesiąc kupujemy nową szminkę, bo zapomnieliśmy, że już taka posiadamy w szafce.

II. Zadbaj o właściwe przechowywanie kosmetyków

  1. Kosmetyki do twarzy

Najważniejsze to pamiętać, że kosmetyków do twarzy nie należy przechowywać w łazience. Zwłaszcza jeśli łazienka nie jest wentylowana, a panuje w niej wysoka wilgotność. Najlepszym miejscem do przechowywania takich kosmetyków jest sypialnia, gdzie panuje stabilna temperatura. Warto też zdecydować się na zamknięte, przyciemnione szafki lub kosze na kosmetyki, które osłonią je przed światłem.

  1. Kosmetyki do włosów

Do przechowywania kosmetyków do włosów idealne będą kosze lub pojemniki, które ustawimy na półce w łazience. W takim przypadku ważne są możliwości przemieszczania koszy, co umożliwia gruntowne sprzątanie łazienki. Stosunek dobrej jakości wosków, pianek i lakierów do włosów to również ich właściwe przechowywanie. Powinny zostać umieszczone w zamkniętych szafkach, celem ochrony przed światłem.

  1. Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Kosmetyki do pielęgnacji ciała najlepiej przechowywać w zamkniętej, zabudowanej szafce, pokrytej specjalnymi foliami, które ochronią kosmetyki przed działaniem światła oraz wilgoci. Właściwe przechowywanie takich kosmetyków przedłuża ich żywotność, a jednocześnie pozwala nam utrzymać porządek w łazience.

III. Pomysły na przechowywanie kosmetyków

Istnieje wiele kreatywnych rozwiązań pozwalających na przechowywanie kosmetyków w łazience, niezależnie od jej wielkości. Oto kilka propozycji, które sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych łazienkach:

  1. Użyj niedużych pojemników lub koszyków, które można chować w szufladach lub w końcach regałów.

  2. Wykorzystaj powierzchnie łazienki, np. ściany lub drzwi szafek, do montażu uchwytów pod prysznicowe mydła czy żele pod prysznic.

  3. Poszukaj specjalnych organizerów na półki lub wiszące torby, które można powiesić na drzwiach szafki.

  4. Zastanów się nad poszerzeniem wnęk lub tworzeniem specjalnych otworów pod półkami, których kosmetyki przy pomocy specjalnych uchwytów będą wisiać na ścianie.

IV. Podsumowanie

Przechowywanie kosmetyków w łazience to nie tylko sposób na zachowanie porządku, ale także na utrzymanie ich jakości na dłuższy czas. Warto zacząć od przesortowania swojej kolekcji kosmetyków oraz zdecydować, w jaki sposób będą one przechowywane. Pamiętajmy, że o ostatecznym wyborze decydują nasze potrzeby, a liczne rozwiązania zaproponowane w artykule to jedynie sugestie. Warto eksperymentować i w ten sposób stworzyć własny, unikalny sposób na przechowywanie kosmetyków.